időszakok

mi a kosárlabda időszakainak meghatározása?

hány periódus van egy kosárlabda játékban?

mennyi ideig tart egy időszak?

a kosárlabda játék négy 10 perces negyedből áll. Egy középiskolai kosárlabda játék, négy 8 perces időszakok; van egy 10-15 perces félidő szünet és egy 1 perces szünet között az első és a második időszakban, és egy másik 1 perces szünet között a harmadik és a negyedik időszakban.

az NBA-ben nincs különbség a “negyed” és a “periódus”között. Négy periódus (vagy négy negyed) van egy játékban, az első két negyed az első félidőt tartalmazza (amely után tisztességes méretű szünet van), az utolsó két negyed pedig a második félidőt tartalmazza, és minden periódus 12 perc hosszú.

az NCAA férfi kosárlabdában csak két periódus van, amelyek mindegyike körülbelül 20 percig tart. A kosárlabda játék minden periódusában az időt szabályozási időnek nevezzük. Ha a Szabályozás után döntetlen következik be, amely soha nem történhet meg egyetlen kosárlabda mérkőzésen sem, akkor a csapatoknak hosszabbítást kell játszaniuk, amíg az egyik csapat pontszáma meg nem haladja a másikat.

minden időszak után szünet van. Ha egy játékot 4 periódusú formátumban játszanak, akkor van egy rövid szünet az 1-2 és a 3-4 időszakok között; és egy 15 perces szünet a 2-3 időszakokban, amelyet félidei szünetnek hívnak. Csak az NCAA férfi kosárlabda mérkőzéseinek van félidei szünete.

nincs kérdés? Tegyen egy fogadást most!

négy periódus (vagy négy negyed) van egy játékban, az első két negyed az első félidőt tartalmazza (amely után tisztességes méretű szünet van), az utolsó két negyed pedig a második félidőt tartalmazza, és minden periódus 12 perc hosszú.

az egyetemi kosárlabdában csak két időszak van (első és második félidő). Minden fél (vagy időszak) 20 perc hosszú. Kétperces intervallum van az első és a második, valamint a harmadik és a negyedik periódus között.

ha a játék a negyedik periódus után holtversenyben van, akkor további öt perces periódussal folytatódik, majd annyi ötperces periódussal, amennyi szükséges a döntetlen megszakításához.

a férfi egyetemi kosárlabda két húszperces félidőt játszik, míg a női főiskolai kosárlabda négy tízperces periódust játszik. A félidő az NBA-ben megegyezik az egyetemi kosárlabdával. A félidő 15 perc hosszú.

ebben a szünetben a játékosok pihenhetnek vagy stratégiázhatnak az edzővel.

a félidő 15 perc az NBA-ben. Ez lényegesen rövidebb, mint más sportoknál, például az amerikai futballnál, ahol a félidő meghosszabbodik.

általában a félidő alatt a játékosok ülhetnek és pihenhetnek, miközben a következő játékra készülnek. Ez idő alatt az edző értékeli a játékot és az egyes játékosok teljesítményét a játék során.

az NCAA szabályozási játékai összesen 40 percig futnak, két 20 perces félidőre osztva. Az NBA-ben a szabályozási játékok összesen 48 percig tartanak, négy 12 perces negyedre osztva. A hosszabbítás időtartama mind az NCAA, mind az NBA esetében 5 perc.