období

jaká je definice období v basketbalu?

kolik období je v basketbalové hře?

Jak dlouhá je doba?

basketbalová hra se skládá ze čtyř 10 minutových čtvrtin. Pro basketbalovou hru na střední škole, existují čtyři 8 minutová období; existují 10 na 15 minutová poločasová přestávka a 1minutová přestávka mezi prvním a druhým obdobím a další 1minutová přestávka mezi třetím a čtvrtým obdobím.

v NBA neexistuje žádný rozdíl mezi „čtvrtinou “ a“periodou“. Ve hře jsou čtyři období (nebo čtyři čtvrtiny), přičemž první dvě čtvrtiny zahrnují první polovinu (po které je přestávka slušné velikosti) a poslední dvě čtvrtiny zahrnují druhou polovinu a každé období je dlouhé 12 minut.

v mužském basketbalu NCAA existují pouze dvě období, která trvají přibližně 20 minut. Čas ve všech obdobích v basketbalové hře se nazývá regulační čas. Pokud po regulaci dojde k remíze, která se nikdy nemůže stát v žádném basketbalovém zápase, týmy budou muset hrát přesčas, dokud nebude skóre jednoho týmu před druhým.

po každém období je přestávka. Pokud se hra hraje ve formátu 4 období, je krátká přestávka mezi obdobími 1-2 a 3-4; a 15minutová přestávka během období 2-3, která se nazývá poločas přestávka. Pouze basketbalové zápasy NCAA mužů mají poločasovou přestávku.

žádné otázky? Vsaďte hned!

ve hře jsou čtyři období (nebo čtyři čtvrtiny), přičemž první dvě čtvrtiny zahrnují první polovinu (po které je přestávka slušné velikosti) a poslední dvě čtvrtiny zahrnují druhou polovinu a každé období je dlouhé 12 minut.

ve vysokoškolském basketbalu existují pouze dvě období (první a druhá polovina). Každá polovina (nebo období) je dlouhá 20 minut. Mezi prvním a druhým obdobím a mezi třetím a čtvrtým obdobím je dvouminutový interval.

pokud je hra svázána po čtvrté třetině, pokračuje s další periodou pěti minut, pak tolik pětiminutových období, kolik je nutné k přerušení kravaty.

pánský vysokoškolský basketbal hraje dvě dvacetiminutové poloviny, zatímco ženský vysokoškolský basketbal hraje čtyři desetiminutová období. Poločasové období v NBA je stejné jako u vysokoškolského basketbalu. Doba poločasu je 15 minut.

během této přestávky si hráči odpočinou nebo strategizují s trenérem.

poločasové období je v NBA 15 minut. To je podstatně kratší než u jiných sportů, jako je americký fotbal, kde je poločasové období prodlouženo.

obvykle během poločasu mohou hráči sedět a relaxovat při přípravě na další hru. Během této doby trenér posoudí hru a výkon každého hráče v průběhu hry.

regulační hry v NCAA běží celkem 40 minut, rozdělených do dvou 20minutových polovin. V NBA se hraje celkem 48 minut, rozdělených do čtyř 12minutových čtvrtin. Přesčasové období pro NCAA i NBA jsou 5 minut dlouhé.