karrier a Hogyan válhat holisztikus táplálkozási szakemberré

A holisztikus táplálkozási szakemberek segítenek elfojtani a megelőző egészségügyi problémákat, például az elhízást, amelyek továbbra is negatívan befolyásolják az amerikai serdülőket. Valójában, a Centers for Disease Control and Prevention szerint, a fiatalok többsége az egész országban:

  • ne egyen a napi ajánlott 2,5-6.5 csésze gyümölcs és zöldség
  • ne egyen a napi ajánlott 2-3 uncia teljes kiőrlésű gabonát
  • egyél többet, mint a napi ajánlott 1500-2300 mg nátrium

mivel a “holisztikus táplálkozási szakember” még mindig feltörekvő szakma, sok állam nem szabályozza az egészségügyi szolgáltatókat, akik ezt a címet használják. Azonban sok holisztikus táplálkozási sikeres karrier befejezése a következő lépéseket:

  • teljes oktatási program holisztikus táplálkozás, amely jóváhagyta a National Association of Nutrition Professionals (NANP)
  • szert legalább 500 órányi szakmai tapasztalat holisztikus táplálkozás
  • Pass vizsgálata a holisztikus táplálkozás Credentialing Board válni testület tanúsított holisztikus táplálkozás

munkaköri leírás holisztikus táplálkozási

holisztikus táplálkozási szakosodott táplálkozási szakemberek a betegeket természetes élelmiszerek és termékek felhasználásával gyógyítják a hagyományos orvosi kezelések helyett. Arra is törekszenek, hogy orvosolják az egész vagy” egész ” személyt (elme, test és lélek), szemben az elszigetelt tünetek gyógyításával. A holisztikus táplálkozási szakemberek általában a következő szolgáltatásokat nyújtják:

  • a beteg életmódjának értékelése
  • egészséges étkezési szokások bevezetése
  • testreszabott étkezési tervek készítése
  • stresszkezelési készségek fejlesztése
  • a nyilvánosság oktatása a holisztikus wellnessről

oktatás holisztikus táplálkozási szakemberek számára

iskolák keresése
szponzorált tartalom

a karrierrel kapcsolatos oktatást kereső hallgatóknak javasoljuk, hogy töltsenek ki egy NANP által jóváhagyott holisztikus táplálkozási oktatási programot. Ezeket a programokat főiskolák, egyetemek, egészségügyi intézmények és országos szakmai szövetségek kínálják, és oktatják a tereppel kapcsolatos tantárgyakat, beleértve:

  • táplálkozás & patofiziológia
  • bevezető Herbology
  • táplálkozási tanácsadás
  • összehasonlító étrendi rendszerek
  • táplálékkiegészítés

A diákok, hogy teljes egy NANP által jóváhagyott oktatási program holisztikus táplálkozás lehet keresni az alábbi graduális vagy posztgraduális fok:

  • társult alkalmazott tudomány kiegészítő alternatív gyógyászat
  • társult alkalmazott tudomány egészségügyi & Wellness
  • Bachelor of Science in Health Science
  • Master of Science in táplálkozás és Integratív Egészségügyi
  • filozófia doktora holisztikus táplálkozás

holisztikus táplálkozási tanúsítás

foglalkoztatás holisztikus táplálkozási szakemberek számára

A holisztikus táplálkozási szakemberek pozitív foglalkozási kilátásokra számíthatnak. Valójában az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala arra számít, hogy az egész országban alkalmazott dietetikusok és táplálkozási szakemberek száma 67,400-ról 2012-re 81,600-ra ugrik 2022-re. Ez a 21% – os foglalkoztatási növekedés azt jelzi, hogy ezek a foglalkozások gyorsabban bővülnek, mint az összes foglalkozás átlagos növekedési üteme. Jelenleg az öt legfontosabb iparág, amely dietetikusokat és táplálkozási szakembereket foglalkoztat:

  • állami, helyi és magánkórházak
  • ápolási és bentlakásos gondozási létesítmények
  • egészségügyi szakemberek irodái
  • járóbeteg-ellátó központok
  • kormányzati szektorok

a holisztikus táplálkozási szakemberek Fizetési elvárásai

2012 májusától az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala megállapították, hogy a dietetikusok és a táplálkozási szakemberek átlagosan 55 240 dollárt keresnek. A táplálkozási szakemberek fizetési lehetőségeit nagymértékben befolyásolja a szakember iskolai végzettsége, tapasztalata, képzettsége és tanúsítási státusza. Azok a táplálkozási szakemberek, akik a fizetési skála legalacsonyabb 10% – ára esnek, általában kevesebb, mint 34 500 dollárt keresnek évente, míg a legmagasabb 10% – ban leszállók évente több mint 77 590 dollárt kaphatnak. Jelenleg a táplálkozási szakemberek számára a legjobban fizető iparágak a következők:

  • Home health care services
  • biztosítási fuvarozók
  • támogatási szolgáltatások
  • szövetségi végrehajtó kormány
  • irodai adminisztratív szolgáltatások

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.