2 – A lényeg (bűncselekmény & védelem, pontozás stb.)
4 – szabálytalanságok
5 – röplabda kifejezések szószedete

Az Essentials

játék hossza

a röplabda mérkőzés általában 60-90 percig tart (játékonként körülbelül 20 perc). Az óra nem tényező; a játék addig folytatódik, amíg egy csapat három meccset nem nyer.

a játék kezdete

a mérkőzés kezdődik egy szerva a játékos a hátsó a bíróság.

Offense & Defense

az adogatást kapó csapat tagjainak három találata van, hogy visszaküldjék a labdát a hálón, általában ütés, szett, tüske sorozatában, anélkül, hogy a labda az oldalukon a földre ütne, vagy ugyanaz a játékos egymás után kétszer eltalálja a labdát. Miután megkapta az adogatást, az első játékos, aki megérintette a labdát, ellenőrzött találatot, úgynevezett ütést használ, hogy a levegőbe üsse a labdát egy szetternek. A szetter megkapja az ütköző passzt, és egy lofting passzt használ, amelyet szettnek hívnak, hogy átadja a labdát a támadónak. Amikor a támadó megkapja a szettet, egy tüskének nevezett kemény ütést fog használni, hogy a labdát az ellenfél oldalára csapja.

az ellenfél megpróbálja blokkolni a tüskét. Ha a blokk kimarad, az ellenfél megpróbálja megszerezni az irányítást egy ütés végrehajtásával. Ha a játékos megszerzi az irányítást a labda felett a kezdeti ütésében, akkor a ütés, a készlet, a tüske ciklusa mindkét oldalon megismétlődik, amíg az egyik csapat pontot nem szerez. A kiszolgáló csapat addig szolgál, amíg el nem veszít egy pontot, ebben az esetben az adogatás váltakozik az ellenféllel.

találatok típusai

a találatok általában három kategóriába sorolhatók: passz, blokk vagy támadás. A pass minden olyan találat, amely egy csapattársnak szól, és magában foglalja a bump (alkar pass), overhead pass, set és dig. A blokk egy kísérlet a hálóra, hogy megakadályozza az ellenfelet abban, hogy eltalálja a labdát a háló felett. A támadás minden olyan találat, amely az ellenfél pályájába ütközik, és tartalmaz egy tüskét, csúcsot, dump-ot, bump-ot és felső passzt.

Scoring

egy pontot akkor szereznek, amikor a labda az ellenfél pályáján belül földet ér, vagy amikor az ellenfél csapata nem tudja visszaadni a labdát a hálón három találattal, eltalálja a labdát a határon kívül, vagy hibát követ el. 1999-ben a röplabda hivatalos pontozási szabályai sideout pontozásról rally pontozásra változtak. A rally pontozás során bármelyik csapat pontot szerezhet egy adogatásból. Minden játékot 25 pontig játszanak, és egy csapatnak 2 ponttal kell nyernie. Az első csapat, amely három meccset nyert, megnyeri a mérkőzést. Ha minden csapat 2 meccset nyert, akkor az ötödik és az utolsó játékot 15 pontig játsszák, és egy csapatnak két ponttal kell vezetnie a győzelemhez.

felszerelés

a röplabda felszerelés egy labdából, egy hálóból és egy pályából áll. A játékosok csapat egyenruhát viselnek, amely magában foglal egy számot tartalmazó mezt, rövidnadrágot (női spandex) és cipőt. A legtöbb játékos térdvédőt is visel.

© 2005 SportSpectator.com. Minden jog fenntartva. A Tartalom biztosított SportSpectator.a com, mint például a szöveg, a grafika, a design, a logók, a gomb ikonok, a kód és a képek az Egyesült Államok és a nemzetközi szerzői jogi törvények védelme alatt állnak. A tartalmat semmilyen formában nem másolhatja, terjesztheti, reprodukálhatja, eladhatja vagy módosíthatja. Azonban, hivatkozhat erre az oldalra. Ön is készíthet egy nyomtatott példányt saját személyes, nem kereskedelmi használatra.