mennyi ideig tart egy jégkorong játék? (NHL, Főiskola, szabadidő)

ha megy nézni a jégkorong játék, hogy mennyi időt kell várni, hogy ott? Mint minden sport esetében, valós időben hosszabb ideig tart, mint a hivatalos percek száma.

mennyi ideig tart egy jégkorong játék? Egy jégkorong játék összesen 60 perc játékidő szabályozás. Valós időben azonban ez a játékidő 2-re alakul.5-3 óra, ha tartalmazza az összes megállást, szünetet és lehetséges túlórát.

beágyazása Getty Images

vessünk egy pillantást, hogy mennyi ideig egy hoki játék valójában tart játszani a szakmai, főiskolai és szabadidős szinten.

mennyi ideig tart egy NHL jégkorong játék valós időben?

egy NHL – meccs – és ez más profi ligákra is vonatkozik, mint például az AHL, az ECHL és az európai ligák-60 perc játékidő a szabályozásban.

ez 3, egyenként 20 perces periódusra oszlik. Ha a játék a szabály végén holtversenyben áll, a csapatok további 5 perc hosszabbítást játszanak, ha pedig továbbra is holtversenyben vannak, akkor azt lövöldözés követi. (túlóra szabályok link)

valós időben ez az egész játék nem csak 60 percet vesz igénybe, hanem 2,5-3 órát.

számos olyan dolog van, ami növeli a játék idejét, mint például a játék leállása a szabályok megsértése miatt, a kötelező tv-időkorlátok (amikor a reklámok megjelennek, és időszakonként kettő van), és a szünetek. Is, néha a játék lesz holtversenyben végén szabályozás és hosszabbítás formájában hosszabbítás és a shootout lesz hozzá.

mindez összeadja a játékot, amely 2,5-3 órával a kezdete után ér véget.

itt van egy diagram, amely bemutatja a valós idejű áramlását a jégkorong játék a szakmai szinten:

9:35 a játék vége

nézzük meg a játék ezen aspektusait, amelyek növelik a jégkorong valódi játékidejét.

mennyi ideig tartanak az időszakok közötti szünetek?

egy NHL-szünet 17 perc hosszú. Ez kétszer történik egy rendes játék során. Egyszer az 1.és 2. időszak között, és egy másik alkalommal a 2. és 3. időszak alatt.

ez az idő a jég tisztítására és javítására, valamint a házon belüli szórakozásra szolgál.

a rájátszásban a Túlórák 20 percesek, ellentétben a szokásos szezonnal, ahol a Túlórák mindössze 5 perc. Ezért a rájátszásban a 3.periódus és az 1. hosszabbítás között teljes szünet van. Ez a szünet azonban csak 15 perc hosszú.

az extra 2 perc alatt a rendszeres szünetek általában célja, hogy segítse a házon belüli szórakozás időszakok között.

mennyi idő van a szabályozás és a Túlórák között?

ha egy meccs döntetlennel zárul és hosszabbításra kerül az alapszakaszban, nincs szünet. A játék két perces időbeli leállás után folytatódik, majd 3-on-3 hosszabbítás kezdődik.

beágyazása a Getty Images-ből

egy játék hossza az NHL rájátszásában

a rájátszásban nincs olyan lövöldözés, amely eldöntené a játékot, ha még mindig holtversenyben van a hosszabbítás végén. A játék csak tovább tart 20 perc periódusok, amíg valaki végül gólt nem szerez.

a legtöbb NHL túlórajáték szabályozással zárul, azonban a túlóra rájátszás játék valós időben könnyen átkerülhet a 4-5 órás jelbe, ha további időszakok vannak hozzáadva.

mennyi ideig tartanak az egyetemi hokimeccsek?

Egyetemi Játékok vagy nagyobb junior jégkorong játékok Kanadában nagyjából ugyanolyan hosszúak, mint egy NHL játék 2,5 óra. Általában a rövidebb végén vannak, mert tv-ből vagy házon belüli szempontból nincs annyi produkció a játékban, mint a profi ligák.

mennyi ideig tart egy szabadidős vagy gyerek hoki játék?

rekreációs szinten – ez a játékot játszó gyerekekre vagy felnőtt bajnokságokra vonatkozik – a 60 perces jégkorongot futás közben játsszák.

Embed from Getty Images

a futásidő azt jelenti, hogy nem állítják le az órát, ha síp van. Az óra egész idő alatt fut, amíg meg nem áll az időszak végén. Ez azt jelenti, hogy a játék valójában 60 percet vesz igénybe, és még néhány percet ad hozzá a periódusok és a bemelegítések közötti gyors leállításhoz.

a szabadidős játék általában körülbelül 1 óra 15 percig tart a bemelegítés kezdetétől, amíg a csapatok a játék végén elhagyják a jeget.

hadd mondjam el, hogy minden játékos megpróbálja gyorsan újraindítani a játékot, amikor leáll a jég. Senki sem akarja, hogy az értékes idő elmeneküljön, miközben nem játszik, és várja a korongot.

néhány Ligának leállási ideje lesz a játék utolsó néhány percében, így az élen álló csapat nem pazarolhatja az idejét azzal, hogy sok leállást okoz.

a magasabb végű kisebb jégkorong ligákban a játékoknak van leállási ideje, és a 2.és 3. időszak között szünet lesz a jég tisztításához. Ezek a játékok általában kb 2 órát játszani. Ezek a játékok magasan képzettek lennének 15 nak nek 18 évesek, akiknek esélyük van arra, hogy bekerüljenek az egyetemre vagy egy junior jégkorong bajnokságba.