karrier-betekintés: legyen gondozó

gondozó magyarázata

ha olyan karriert keres, amely kihívást jelent az elméd számára, és segít abban, hogy teljesnek érezze magát, ne keressen tovább, mint a gondozási munka. A segítségre szoruló emberek segítése kifizetődő és érdekes élmény lehet. Ez a karrier lehetővé teszi, hogy megéljen, miközben tudja, hogy nagy változást hoz egy kiszolgáltatott ember életében.

mi az A gondozó?

a gondozó egy képzett szakember, aki támogatja más emberek minden szempontból a mindennapi életben, beleértve a főzés és étkezés, szocializáció, fizikai tevékenységek, orvosi támogatás, és toileting támogatást. Egyes gondozók gondozási otthonokban dolgoznak, mások szerződéses alapon dolgoznak a betegek otthonában. A házi gondozók a közösség különböző otthonaiba utaznak.

a támogató munkatársak segítséget, tanácsot és támogatást nyújthatnak a betegeknek és az ügyfeleknek az életvezetési készségekkel kapcsolatban (beleértve a szakácsot és a költségvetés tervezését), és segíthetnek érzelmi támogatást nyújtani szükség esetén.

megosztott életek a gondozók valójában ugyanabban a lakóhelyben élnek, mint a betegeik. Néha szívesen fogadnak másokat a saját otthonukba, de általában egyénekkel élnek otthonukban. Néha ez egy rövid távú alapon (hez esti vagy hétvégi haladékot ellátás teljes munkaidős gondozók), vagy lehet, hogy segítsen a nap folyamán vagy éjszaka.

mit csinál egy gondozó?

a gondozó napi szinten támogatást nyújt az ápolásra szoruló embereknek. Ez segíti őket abban, hogy javítsák életüket azáltal, hogy segítenek nekik a sajátos igényeikben és a napi feladatokban. Lehet, hogy idősekkel dolgozik, fogyatékkal élők, tanulási nehézségekkel küzdők, vagy gyermekek.

a legfontosabb feladatai gyakran a következők:

  • találkozók szervezése az ügyfelekkel és családjaikkal, hogy meghatározzák igényeiket, és kidolgozzanak egy gondozási tervet a továbblépéshez
  • segítsék az ügyfeleket a személyes gondozási igényeik kielégítésében, beleértve az étkezést, mosást, öltözködést, WC-t és gyógyszereket
  • segítsék az ügyfeleket a vásárlásban és a háziorvosi találkozókon, valamint egyéb megbízásokat és feladatokat
  • érzelmi támogatás nyújtása ügyfeleinek és családtagjainak
  • ügyelve arra, hogy az ügyfél kényelmes, boldog és gondozott mindenkor

mi készségek szüksége van egy gondozóra?

ahhoz, hogy sikeres gondozó legyen, szüksége van arra, hogy segítsen az embereknek és nagy türelemmel. Annak érdekében, hogy hatékonyan kommunikálhasson ügyfeleivel, erős kommunikációs készségeket kell használnia. Az is fontos, hogy mindig érzékeny, tapintatos és tiszteletteljes legyen, függetlenül attól, hogy mennyire frusztráltnak érzi magát.

egyéb kulcsfontosságú készségek és tulajdonságok:

  • barátságos természet, jó humorérzék és megközelíthető viselkedés
  • az ügyfelekkel és családjaikkal való erős kapcsolatok kiépítésének képessége, valamint a bizalom érzése
  • szinte korlátlan türelem
  • érzékenység a potenciálisan kínos egészségügyi állapotokkal szemben
  • nyugalom érzése, különösen nyomás alatt, mivel egyes ügyfelek szoronghatnak, ideges, sőt agresszív
  • erős problémamegoldó készség

milyen képesítésre van szüksége ahhoz, hogy gondozó legyen?

bár hivatalos képesítés nélkül is megkezdheti a gondozó szerepét, mindig jó ötlet hivatalos képesítéssel rendelkezni. A korábbi önkéntes munka a betegekkel egy gondozási otthonban szintén jó ötlet.

nem kell semmilyen GCSE, A-szint vagy fok. Ez azt jelenti, hogy meg kell szereznie az elsősegélynyújtási készségeket, és ajánlott az NVQ az egészségügyi és szociális ellátásban, a 2.és a 3. szinten. Ezek a tanfolyamok előnyösek a felnőtt szociális ellátásban való munkavégzéshez, mivel megtanítják, hogyan lehet a legjobban támogatni a tanulási nehézségekkel küzdő embereket vagy a demenciában szenvedő idősebb felnőtteket.

miután bármilyen minőségben gondozóként kezdett dolgozni, be kell vonnia egy 12 hetes indukciós rendszert. Ez biztosítja, hogy megfeleljen az Egyesült Királyság minimális ellátási normáinak. Ezek a szabványok magukban foglalják a védelmet, az egyenlőséget, a befogadást, az egészséget és a biztonságot.

mennyit keres egy gondozó?

amikor gondozóként kezd dolgozni,valószínűleg évente 12 000-16 000 között kezd keresni. Ennek a változásnak egy része az adott ország tartózkodási helyétől függ. Ha több tapasztalatot szerez és több képesítést szerez, akkor számíthat arra, hogy fizetése évi 18 000-21 000 között emelkedik. Ez még tovább növekedhet, ha felügyeleti szerepet vállal.

néhány szerződésében a szállás és néhány étkezés szerepel. Még több pénzt kereshet túlórázással (hétvégén, ünnepnapokon és esténként).

lásd a karrierhez kapcsolódó tanfolyamokat

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.