Hány Teniszlabdát Használnak Egy Mérkőzésen? – Apa ütő

2020-tól évente óriási 325 milliót állítanak elő.

sajnos sok használt teniszlabda kerül a hulladéklerakókba, de az utóbbi években úgy tűnik, hogy összehangoltabb erőfeszítéseket tesznek az újrahasznosítás és az újrahasznosítás kreatív módjainak megtalálása érdekében.

a teniszlabdák nagy forgalmának oka az, hogy nem tartanak sokáig.

meglehetősen gyorsan elveszítik visszapattanásukat, mivel a labda belsejében lévő nyomás alatt álló levegő idővel fokozatosan kiszivárog.

rekreációs szinten lehet, hogy kap egy pár mérkőzést egy sor labdából, de profi szinten sokkal gyakrabban cserélik őket.

ebben a cikkben vessünk egy pillantást arra, hogy hány teniszlabdát használnak egy mérkőzésen (profi szinten), valamint néhány statisztikát az egyes Grand Slam-ek teljes számáról.

hány labdacsere van egy mérkőzésen?

mielőtt megnéznénk egy tipikus teniszmeccsen használt labdák teljes számát, meg kell értenünk a labdaváltozások számát.

a mérkőzés kezdetén 6 golyót használnak, majd az első 7 játék után a labdákat új szettre cserélik. Ezt követően a labdákat minden 9 játékban megváltoztatják.

tehát a labdaváltások a 7., 16., 25., 34., 43., 52. játék stb. után következnek be…

a gyorsabb változás oka a mérkőzés kezdete közelében az, hogy a játékosok egy sor labdával melegednek fel, és ugyanazt a készletet használják az első 7 meccsen.

van néhány kivétel, hogy ezeket a szabályokat, bár:

• a labdaváltozások soha nem fordulnak elő a tiebreak kezdetén. Ebben az esetben a labdaváltás átfordul a következő szett első játékára. Ez a helyzet nem fordul elő gyakran, és az első szettre 7-6-ra kell befejezni, a második szettben pedig 6-6-ra kell elérni az eredményt, azaz összesen 25 játékot játszottak volna.
  • a játékosok rendben vannak. Ez szinte soha nem történik meg, de ha ez nem minden labdát változás lenne egy játék később, mint az eredetileg tervezett

hány teniszlabdát használnak mérkőzés?

amint a labdaváltozások megértéséből látható, nem könnyű kiszámítani a teniszlabdák teljes számát.

ez azért van, mert minél hosszabb a mérkőzés, annál több labda változik, így a teljes szám nagyobb lesz.

a Grand Slam eseményeken több labdát használnak fel egy férfi mérkőzésen (5 szettből a legjobb), mint egy női mérkőzésen (3-ból a legjobb)

ki kell dolgoznunk a mérkőzés átlagos játékszámát, hogy kiszámoljuk a labdaváltozások számát, tehát a labdák teljes számát.

először is, itt van egy nagyszerű táblázat, amely az 1997-2007-es játékok átlagos számát mutatja a versenyek egész sorából. Az adatokból látható, hogy a szám 9,5-10 között van (közelebb 9.75), ami úgy tűnik, hogy azt jelzi, hogy az átlagos pontszám 6-3 vagy 6-4 egy halmazban (közelebb a 6-4-hez)

ezért átlagosan (feltételezve, hogy a 6-4 valamivel gyakoribb, mint 6-3)

• győzelem 2 szettben = átlagos pontszám 6-4 6-4 = 20 játék
  • győzelem 3 szettben = átlagos pontszám 6-3 6-4 6-4 = 29 játék
  • győzelem 4 szettben = átlagos pontszám 6-3 4-6 4-6 4-6 = 39 játék
  • győzelem 5 szettben = átlagos pontszám 6-3 6-4 3-6 4-6 4-6 = 48 játék

kérjük, vegye figyelembe, tudom, hogy ezek durva becslések. Gyakran 5 szettben az egyik játékos sokkal fáradtabb lesz, mint a másik, és elveszítheti az utolsó szettet 6-1 vagy 6-2. Remélhetőleg ezek a számok nincsenek túl messze.

ezért átlagosan, néhány szám ropogó itt-ott, itt van a száma teniszlabdák használt egy “átlagos” mérkőzés.

• 2 szett mérkőzés = 20 játék = 3 szett golyó = 18 golyó összesen
  • 3 szett mérkőzés = 29 játék = 4 szett golyó = 24 golyó összesen
  • 4 szett mérkőzés = 39 játék = 5 szett golyó = 30 golyó összesen
  • 5 szett mérkőzés = 48 játék = 6 szett golyó = 36 golyó összesen

tehát bárhonnan 18-36 golyó használható egy tenisz mérkőzésen egy Grand Slam-en.

nem olyan pontos tudom.

Ha azonban úgy gondolja, hogy egy női mérkőzésen a játék 2 vagy 3 szettig tart, és egy férfi játékban 3 vagy 4 (5 szettnél ritkábban fordul elő), akkor a mérkőzésen játszott szettek átlagos száma (beleértve a férfiak és a nők szettjeit is) körülbelül 3 vagy 4 (közelebb 3)

ezért a mérkőzésen használt teniszlabdák átlagos száma valószínűleg 25 körül lesz.

egyetért ezzel a számmal? Ha nem, kérjük, hagyjon megjegyzést alább.

táblázat

hány teniszlabdát használnak

…az Australian Openen?

az Australian Openen körülbelül 48 000 teniszlabdát használnak a bajnokság során

milyen teniszlabdákat használnak?

2018-ban a Dunlop lett az Australian Open hivatalos partnere, 5 éves partnerséget kezdve a tornával. Ezért a Dunlop a hivatalos teniszlabda, amelyet az összes teniszező használ.

néhány játékos, köztük Roger Federer, nemtetszését fejezte ki a Dunlop teniszlabdák használata miatt ebben a Grand Slam-ben, ami azt sugallja, hogy a hűvösebb körülmények miatt nehezebb pörgetni, ha éjszaka játszik.

ezt megelőzően az Australian Openen használt fő teniszlabdát Wilson készítette.

mi történik a régi labdákkal az Australian Open után?

a használt teniszlabdák nagy részét a helyszínen értékesítik, a pénz pedig az Australian Open közösségi támogatási programjába kerül.

…Wimbledon alatt?

Wimbledonban körülbelül 54 000 teniszlabdát használnak a bajnokság kezdetétől a végéig.

a Slazenger több mint 100 éve gyárt teniszlabdákat Wimbledonban! A hagyomány az All England Tennis Club nagy részét képezi, és úgy tűnik, hogy az esemény szervezői szeretnek bizonyos következetességet és folytonosságot tartani partnereikkel.

a Slazenger labda kiváló láthatóságot biztosít a játékosoknak és a nézőknek a füves pályák zöld hátterén.

mi történik a régi labdákkal Wimbledon után?

a használt labdákat az All England Tennis Clubban értékesítik, és az összes pénzt jótékonysági szervezeteknek, például iskoláknak szánt labdáknak adományozzák, amelyek segítenek a jövő potenciális teniszcsillagainak támogatásában. A korábbi években némi pénzt adtak a Wildlife Trust-nak

érdekes módon a verseny során naponta akár 50 teniszlabdát vesznek a nézők.

néha önfejű lövések végén a tömegben, vagy a játékosok egy rövid biztosíték, ki a bíróság együtt!

…a US Openen?

évente körülbelül 70 000 teniszlabdát használnak a US Openen.

Wilson már régóta partnere a US Open több mint 40 éve 1978.

mi történik a régi labdákkal a US Open után?

a használt teniszlabdák nagy részét a helyszínen értékesítik a nyilvánosság számára. A US Open azonban kicsit másképp csinálja a dolgokat, és lehetővé teszi a rajongók számára, hogy bizonyos tenisz-emléktárgyakat vásároljanak a versenyből, vagy egy adott mérkőzést, beleértve a teniszlabdákat is.

például, ha Roger Federer legyőzi ellenfelét a negyeddöntőben, megvásárolhatja a mérkőzésen használt golyók egyikét.

egy szép kis kereső a szervezők fogadok!