jak długo trwa gra w hokeja na lodzie?

kiedy masz zamiar obejrzeć mecz hokeja, ile czasu powinien tam być? Jak w każdym sporcie trwa dłużej w czasie rzeczywistym niż oficjalna liczba minut grają.

jak długo trwa gra w hokeja na lodzie? Mecz hokeja na lodzie ma łącznie 60 minut czasu gry w Regulaminie. Jednak w czasie rzeczywistym ten czas gry wynosi 2.5 do 3 godzin, gdy uwzględnisz wszystkie przystanki, przerwy i możliwe Nadgodziny.

Wstaw z Getty Images

przyjrzyjmy się, jak długo gra w hokeja trwa na poziomie profesjonalnym, studenckim i rekreacyjnym.

jak długo trwa mecz hokeja NHL w czasie rzeczywistym?

gra w NHL – i dotyczy to innych lig zawodowych, takich jak AHL, ECHL I ligi europejskie – to 60 minut czasu gry w Regulaminie.

jest to podzielone na 3 okresy po 20 minut każdy. Jeśli mecz zostanie zremisowany pod koniec regulaminu, drużyny rozegrają dodatkowe 5 minut dogrywki, a jeśli nadal będą zremisowane, nastąpi strzelanina. (Zasady dogrywki link)

w czasie rzeczywistym cała ta gra nie zajmuje tylko 60 minut, ale zamiast tego 2,5 do 3 godzin.

istnieje wiele rzeczy, które wydłużają czas gry, takich jak przerwy w grze z powodu naruszenia zasad, mandated TV timeouts (gdy reklamy są wyświetlane i są dwa z nich na okres), i przerwy. Ponadto, czasami mecz zostanie zremisowany na końcu Regulaminu i dogrywka w formie dogrywki i doliczane będą rzuty.

wszystko to składa się na grę kończącą się od 2,5 do 3 godzin po jej rozpoczęciu.

oto wykres, który pokazuje przepływ w czasie rzeczywistym meczu hokeja na poziomie profesjonalnym:

9:35 koniec gry

spójrzmy na niektóre z tych aspektów gry, które dodają do prawdziwego czasu gry w hokeja.

jak długo trwają przerwy między okresami?

przerwa trwa 17 minut. Zdarza się to dwukrotnie podczas regularnej gry. Raz między 1. A 2. okresem i innym razem podczas 2. i 3. okresu.

tym razem jest to czas na czyszczenie i naprawę lodu, a także wszelkie rozrywki w domu.

w play-offach dogrywka trwa 20 minut, w przeciwieństwie do sezonu regularnego, w którym dogrywka trwa zaledwie 5 minut. W związku z tym, istnieje pełna przerwa między 3.tercji i 1. tercji dogrywki w playoffs. Jednak przerwa ta trwa tylko 15 minut.

dodatkowe 2 minuty podczas regularnych przerw zwykle mają na celu pomoc w wewnętrznej rozrywce między okresami.

ile czasu między regulacją a nadgodzinami?

gdy mecz kończy się remisem i przechodzi do dogrywki w sezonie regularnym nie ma przerwy. Gra wznawia się po dwuminutowej przerwie, a następnie rozpoczyna się dogrywka 3 na 3.

Długość meczu w play-offach NHL

w play-offach nie ma shootout, aby zdecydować, czy gra jest nadal remisowana po zakończeniu dogrywki. Gra po prostu trwa 20 minut, aż ktoś w końcu zdobędzie punkty.

większość gier NHL dogrywka kończy się w Regulaminie, jednak gra dogrywka może łatwo przejść do 4 do 5 godzin w czasie rzeczywistym, jeśli są dodatkowe okresy dodane.

jak długo trwają mecze hokeja?

Mecze College lub major junior hockey games w Kanadzie mają mniej więcej taką samą długość, jak mecz NHL po 2,5 godziny. Zazwyczaj są one na krótszym końcu, ponieważ z telewizyjnego lub wewnętrznego punktu widzenia produkcja nie jest tak duża, jak w profesjonalnych ligach.

jak długo trwa gra rekreacyjna czy dziecięca?

na poziomie rekreacyjnym – dotyczy to dzieci grających w grę lub lig dorosłych – 60 minut hokeja jest odtwarzane w czasie rzeczywistym.

Embed from Getty Images

Runtime oznacza, że nie zatrzymują zegara, gdy jest gwizdek. Zegar działa przez cały czas, aż zatrzyma się pod koniec okresu. Oznacza to, że gra faktycznie trwa 60 minut, aby grać z kilkoma minutami dodanymi do szybkiego zatrzymania między okresami i rozgrzewkami.

gra rekreacyjna trwa zwykle około 1 godziny 15 minut od rozpoczęcia rozgrzewki, aż drużyny opuszczą lód pod koniec gry.

powiem ci, że wszyscy gracze próbują szybko uruchomić grę, gdy jest przerwa na lodzie. Nikt nie chce, aby cenny czas uciekał, gdy nie grasz i czekasz, aż krążek spadnie.

niektóre ligi będą miały czas zatrzymania w ostatnich minutach gry, więc drużyna prowadząca nie może tracić czasu, powodując wiele przerw.

w wyższych ligach hokeja mecze mają czas przerwy i będą miały przerwę między 2 a 3 okresem na czyszczenie lodu. Gry te zwykle trwają około 2 godzin. Te gry będą obejmować wysoko wykwalifikowanych 15 do 18 latków, którzy mają szansę dostać powołany do college ’ u lub ligi hokeja juniorów.