Ile Piłek Tenisowych Używa Się W Meczu? – Tata rakieta

według stanu na 2020 rok rocznie produkuje się aż 325 milionów.

niestety, wiele zużytych piłek tenisowych trafia na wysypiska śmieci, ale w ostatnich latach wydaje się, że istnieje bardziej skoordynowany wysiłek w celu recyklingu i znalezienia kreatywnych sposobów na ich ponowne wykorzystanie.

powodem wysokiej rotacji piłek tenisowych jest to, że nie trwają one zbyt długo.

tracą swoje odbicie dość szybko, ponieważ pod ciśnieniem powietrze wewnątrz piłki stopniowo wycieka z czasem.

na poziomie rekreacyjnym można uzyskać kilka meczów z jednego zestawu piłek, ale na poziomie profesjonalnym zmieniają je znacznie częściej.

w tym artykule przyjrzyjmy się, ile piłek tenisowych jest używanych w meczu (na poziomie profesjonalnym), a także niektóre statystyki dotyczące całkowitej liczby używanych w każdym Wielkim Szlemie.

ile zmian w piłce jest w meczu?

zanim spojrzymy na całkowitą liczbę piłek używanych w typowym meczu tenisowym, musimy zrozumieć liczbę zmian piłek.

na początku meczu używa się 6 piłek, a następnie piłki są zmieniane na nowy zestaw po pierwszych 7 meczach. Po tym piłki są zmieniane co 9 gier.

tak więc zmiany piłek występują po 7, 16, 25, 34, 43, 52 grach itp…

powodem szybszej zmiany na początku meczu jest to, że gracze rozgrzewają się zestawem piłek i używają tego samego zestawu przez pierwsze 7 gier.

jest jednak kilka wyjątków od tych zasad:

• zmiany piłek nigdy nie występują na początku tiebreaku. W tym przypadku zmiana piłki przechodzi do pierwszej gry następnego seta. Taka sytuacja nie zdarza się często, a w pierwszym secie musiałoby dojść do wyniku 7-6, a w drugim secie do wyniku 6-6, tj. w sumie rozegrałoby się 25 meczów.
  • gracze serwują Nie w porządku. To prawie nigdy się nie zdarza, ale jeśli to nie Zmiana piłki byłoby wykonane jeden mecz później niż pierwotnie zaplanowane

ile piłek tenisowych są używane w meczu?

jak widać po zrozumieniu zmian piłek, nie jest łatwo obliczyć całkowitą liczbę piłek tenisowych.

dzieje się tak dlatego, że im dłuższy mecz, tym więcej zmian w piłce, więc całkowita liczba będzie większa.

w turniejach Wielkiego Szlema więcej piłek będzie używanych w meczu mężczyzn (best of 5 setów) w porównaniu do meczu kobiet (best of 3)

musimy obliczyć średnią liczbę gier w meczu, aby obliczyć liczbę zmian piłek, a tym samym całkowitą liczbę piłek.

po pierwsze, oto świetna tabela, która pokazuje średnią liczbę gier w zestawie z lat 1997-2007 z całej gamy turniejów. Z danych wynika, że liczba ta mieści się w przedziale 9,5-10 (bliżej 9.75), co wydaje się wskazywać, że średni wynik to albo 6-3, albo 6-4 w zestawie (bliżej do 6-4)

zatem średnio (zakładając, że 6-4 jest nieco częstszy niż 6-3)

• wygrane w 2 setach = średni wynik to 6-4 6-4 = 20 gier
  • wygrane w 3 setach = średni wynik to 6-3 6-4 6-4 = 29 gier
  • wygrane w 4 setach = średni wynik to 6-3 4-6 4-6 4-6 = 39 gier
  • wygrane w 5 setach = średni wynik to 6-3 6-4 3-6 4-6 4-6 = 48 gier

proszę zauważyć, wiem, że są to przybliżone szacunki. Często w 5 setach jeden z graczy jest znacznie bardziej zmęczony niż drugi i może stracić ostatni set 6-1 lub 6-2. Miejmy jednak nadzieję, że te liczby nie są zbyt odległe.

zatem średnio, przy pewnej liczbie piłek tenisowych tu i ówdzie, oto liczba piłek tenisowych użytych w” przeciętnym ” meczu.

• 2
  • 3 sety = 29 gier = 4 sety = 24 piłki w sumie
  • 4 sety = 39 gier = 5 sety = 30 piłek w sumie
  • 5 sety = 48 gier = 6 setów = 36 piłek w sumie

tak więc wszędzie od 1 do 2 setów 18-36 piłek może być używany w meczu tenisowym w Wielkim Szlemie.

Nie aż tak dokładnie wiem.

jeśli jednak uważasz, że w meczu kobiet gra trwa 2 lub 3 sety, a w meczu mężczyzn jest to 3 lub 4 (5 setów jest mniej powszechne), średnia liczba setów rozegranych w meczu (w tym mężczyzn i kobiet) wynosi około 3 lub 4 (bliżej 3)

dlatego średnia liczba piłek tenisowych używanych w meczu wynosi prawdopodobnie około 25.

zgadzasz się z tą liczbą? Jeśli nie, Zostaw komentarz poniżej.

Wykres

ile piłek tenisowych jest używanych

…Na Australian Open?

w Australian Open około 48 000 piłek tenisowych jest używanych w całym turnieju

jakie piłki tenisowe są używane?

w 2018 roku Dunlop został oficjalnym partnerem Australian Open, rozpoczynając pięcioletnią współpracę z turniejem. Dlatego Dunlop jest oficjalną piłką tenisową używaną przez wszystkich tenisistów.

niektórzy gracze, w tym Roger Federer, wyrazili niezadowolenie z używania piłek tenisowych Dunlop w tym Wielkim Szlemie, sugerując, że trudniej jest wygenerować spin podczas gry w nocy ze względu na chłodniejsze warunki.

wcześniej główną piłką tenisową używaną w Australian Open był Wilson.

co się dzieje ze starymi piłkami po Australian Open?

wiele z używanych piłek tenisowych jest sprzedawanych na miejscu, a pieniądze trafiają do programu grantów społecznościowych Australian Open.

… podczas Wimbledonu?

w całym Wimbledonie od początku do końca turnieju używa się około 54 000 piłek tenisowych.

Slazenger jest producentem piłek tenisowych na Wimbledonie od ponad 100 lat! Tradycja stanowi dużą część All England Tennis Club i wydaje się, że organizatorzy imprez lubią zachować pewną spójność i ciągłość ze swoimi partnerami.

piłka Slazenger zapewnia doskonałą widoczność dla graczy i widzów na zielonym tle trawiastych boisk.

co się dzieje ze starymi piłkami po Wimbledonie?

używane piłki są sprzedawane w All England Tennis Club, a wszystkie pieniądze są przekazywane na organizacje charytatywne, takie jak Piłki dla szkół, które pomagają wspierać potencjalne gwiazdy tenisa przyszłości. W poprzednich latach część pieniędzy została przekazana Wildlife Trust

co ciekawe, do 50 piłek tenisowych jest pobieranych przez widzów każdego dnia podczas turnieju.

czasami krnąbrne strzały kończą się w tłumie, lub dla graczy z krótkim lontem, z boiska wszyscy razem!

…NA US Open?

każdego roku na US Open używa się około 70 000 piłek tenisowych.

Wilson jest wieloletnim partnerem US Open od ponad 40 lat, począwszy od 1978 roku.

co się dzieje ze starymi piłkami po US Open?

wiele używanych piłek tenisowych jest sprzedawanych na miejscu publicznie. Jednak US Open robi rzeczy trochę inaczej i pozwala fanom kupić konkretne kawałki pamiątek tenisowych z turnieju lub konkretnego meczu, w tym piłki tenisowe.

na przykład, jeśli Roger Federer pokona swojego przeciwnika w ćwierćfinale, możesz kupić jedną z piłek używanych w meczu.

fajny zarobek dla organizatorów na pewno!