poslední tři vazby v historii finále Stanley Cupu

pokud Boston dnes večer vyhraje doma, finále Stanley Cupu zamíří zpět do Kanady na rozhodující zápas 7. Pokud Vancouver vyhraje, Canucks získají první Stanley Cup po třech pokusech. Ale co když týmy remizují?

je velmi nepravděpodobné, že dnešní zápas skončí remízou. Koneckonců, pravidlo 84.5 pravidel NHL stanoví, že když je na konci regulace zápas play-off Stanley Cupu svázán, týmy budou hrát 20minutová přesčasová období a tým, který vstřelí první gól, bude prohlášen za vítěze. Ale od roku 1927 byly v historii finále Stanley Cupu tři remízy a všechny tři se týkaly Bruins.

v roce 1927 hráli Bruins a Ottawa Senators remízu 0: 0 ve hře 1, která měla být nejlepší ze tří sérií. Prezident NHL Frank Calder rozhodl, že led v Bostonské zahradě je po dvou 10minutových přesčasových obdobích nehratelný a hru označil za hru. Calder rozhodl, že následující hry budou používat stejný formát dvou přesčasů a že pokud se série nerozhodne po pěti hrách, Bruins a Senators by se o titul podělili. Ottawa vyhrála 2. zápas. Týmy remizovaly ve 3.

jak napsal Seabury Lawrence v New York Times před výhrou Ottawy 3-1, aby zajistil sérii (2-0-2) ve hře 4, „tyto slepé uličky vedly k tomu, že do situace bylo vloženo tolik ifs, ands a buts, že se pravděpodobně zapíše do historie jako hypotetická Hokejová série.“

ve finále Stanley Cupu došlo k další remíze až do roku 1988, kdy v Boston Garden vypadla síla s Bruins a Oilers remizovala 3: 3 ve druhé třetině hry 4. Zápas byl přerušen a celý byl přehrán o dvě noci později v Edmontonu,kde Oilers vyhráli 6: 3 a dokončili čtyřhru. „Američané to budou nazývat 4-A,“ řekla hvězda Edmontonu Wayne Gretzky o přeloženém zápase. „Budeme tomu říkat 4, Co?“

Poznámka: nezmínili jsme se o remíze ve hře 4 finále Stanley Cupu 1919. Ten rok, série byla odvolána kvůli vypuknutí chřipky. Díky, Jeffe!