klíčové rozdíly mezi kriketem s testovacím zápasem a kriketem s omezeným přenosem

dříve jsme se podívali na složité kriketové Scorecards a pochopili významy různých zkratek a technických termínů. Nyní je však čas pochopit klíčové rozdíly mezi několika formami kriketu, včetně testovacích zápasů a omezených her (One Day Internationals a T20s). Prozkoumejte jednoduché způsoby, jak zjistit rozdíl mezi více formáty pomocí našeho jednoduchého průvodce…

soupravy

první klíčový rozdíl mezi testovacími zápasy a kriketem s omezenými přenosy je 2020 sady, které hráči nosí. Během testovacích zápasů nosí hráči tradiční bílé (obrázek vlevo), zatímco na jeden den internacionály a přípravky T20 nosí okázalejší oblečení, které je barevné a navržené (vpravo).

příkladem toho je Anglie, která nosí různé barvy včetně odstínů modré pro kriket s omezenými přenosy.

formát a pravidla zápasu

dalším klíčovým rozdílem mezi testovacími zápasy a kriketem s omezenými přenosy je délka zápasu a počet odehraných přenosů.

testovací kriket je považován za nejvyšší standard kriketu po delší dobu zápasu. Den testovacího zápasu se skládá ze 3 různých relací rozdělených několika přestávkami. Hráči dostanou 40minutový oběd a 20minutovou přestávku na čaj odpoledne. Testovací zápasy se obvykle hrají 5 dnů. Čtyři směny se obvykle hrají v testovacím zápase, kde každý tým pálí a mísy dvakrát. Každý den hra je obvykle 6 hodiny dlouhé s alespoň 90 přenosy bowled. Jedním z nejprestižnějších turnajů test kriketu je popel, který začal v roce 1882. Tato série se hraje každé dva roky mezi Anglií a Austrálií.

Anglie nedávno šel na testovací zápas série turné v Jižní Africe a odešel vítězně s Anglií vyhrál 3 ze 4 testovacích zápasů. Anglie hrála velkolepě ve čtvrtém a posledním testu, který vyhrál 191 běhů s výjimečnými výkony Zacka Crawleyho a kapitána Joea roota.2020

existuje několik typů kriketu s omezeným přenosem.

One Day Internationals (Odis) je místo, kde dva týmy čelí 50 přenosy v jednom dni. Každý tým se jednou dostane na pálku a misku. Nadhazovači jsou omezeni na bowling maximálně 10 přenosy. Tým, který pálky druhý se snaží vstřelit více běží, že první tým s cílem vyhrát zápas.

strana v poli musí dodržovat určitá pravidla a omezení, aby zabránila týmům vytvářet obranná pole. Pravidla zahrnují během prvního 10 přenosy tým v poli musí mít dva outfieldery mimo 30-yard kruh, mezi 11 a 40 přenosy čtyři fielders jsou povoleny mimo 30-yard kruh a ve finále 10 přenosy pět fielders jsou povoleny uvnitř 30-yard kruhu. ICC Cricket World Cup je turnaj ODI a nejvíce2020 nedávnými vítězi byla Anglie, kde velkolepě porazili Nový Zéland ve finále super over!

T20 Cricket je zkrácená verze ODI, kde každý tým dostane jednu směnu na pálku a misku pro 20 přenosy. T20 cricket je vzrušující formát navržený tak, aby byl rychlý a povzbuzoval těsta, aby zasáhla velké zametací šestky a dunění čtyř.

každý nadhazovač může hrát maximálně 4 přenosy v zápase T20. Hráči v poli musí také dodržovat některá pravidla, přičemž ne více než pět hráčů v poli může být kdykoli na straně nohy. Také během prvních šesti přenosy pouze 2 hráči v poli mohou být mimo 30-yard kruhu, to je známé jako powerplay. Po prvních šesti přenosy pouze 5 hráči v poli mohou být mimo 30-yard kruhu. V případě, že fielding tým není mísa jejich 20. více než v rámci 75 minut odpalování strana bude mít navíc 6 běží za každý over bowled po 75-minutový limit.  2020v současné době se T20 hraje na mezinárodní úrovni po celém světě, ale také mnoho zemí má domácí ligy T20. Například, v Anglii je T20 Vitality Blast, kde kraje soutěží proti sobě, včetně Sussex Sharks a Lancashire Lightning. V posledním mistrovství světa ICC T20 v roce 2016 Západní Indie porazila Anglii ve finále o 4 branky.

Líbí se vám, co jste zde četli? Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a buďte první, kdo se dozví o dalších sportovních zprávách a blogových příspěvcích, soutěže a speciální nabídky od Keith Prowse hospitality.